ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Certifikace METAS

Certifikace METAS

Datum: 17.1. 2022

MASTER CHRONOMETER CERTIFIkace

OMEGA si vybudovala svou reputaci na revolučních hodinkových strojcích. Hodinky Master Chronometer, které si toto označení vysloužily tím, že prošly testy schválenými Švýcarským federálním úřadem pro metrologii, znovu staví do centra pozornosti kalibry chronometrů s certifikací COSC.


DVOJITÁ CERTIFIKACE: METAS A COSC

Vlastnit CHROMETER MASTER znamená mít jistotu, že vaše hodinky nebyly certifikovány jednou, ale dvakrát! 

8 přísných testů METAS, kterým musí vaše hodinky čelit, aby získaly titul MASTER CHRONOMETER, mohou začít pouze u strojků již certifikovaných COSC (Oficiální švýcarský institut pro testování chronometrů).

Je to zcela transparentní testovací proces.

Pokud chcete vědět, jak si vedly vaše vlastní hodinky během 8 testů METAS, můžete si zobrazit přesné výsledky zadáním čísla svého certifikátu online.


Když OMEGA v roce 2015 představila své testování schválené METAS, Globemaster byly první hodinky, které se objevily.

Od té doby značka podrobuje stále více svých mechanických hodinek přísnému 10dennímu procesu.


KOMPLEXNÍ NEZÁVISLÁ CERTIFIKACE A VYSOKÉ STANDARDY

Certifikace METAS Master Chronometer je komplexní a pokrývá hlavní funkční vlastnosti hodinek včetně přesnosti, odolnosti vůči magnetickému poli, vodotěsnosti a rezervy chodu.

Jeho standardy jsou neuvěřitelně vysoké, počínaje přesností. Aby se hodinky kvalifikovaly, musí být schopny fungovat v rozsahu 5 sekund každý den (0+5), tedy o 5 sekund méně než švýcarský oficiální institut pro testování chronometrů (COSC) (-4 +6) provedené na jediný strojek.

Certifikace také zaručuje přesnost měření času hodinek vystavených magnetickému poli o síle 15 000 gaussů. Konečně zaručuje, že vodotěsnost uváděný výrobcem odpovídá standardu 22810:2010 Mezinárodní organizace pro standardizaci (ISO), stejně jako rezerva chodu všech hodinek Master Chronometer.

Je třeba také poznamenat, že před získáním certifikace jsou nutné dva předpoklady: výroba musí odpovídat kritériím Swiss Made a strojek musí být certifikován švýcarským oficiálním zkušebním institutem chronometrů (COSC).


TUDOR A CERTIFIKACE METAS

TUDOR Black Bay Ceramic prošel také řadou přísných testů, aby dosáhl statusu Master Chronometer, uděleného společností METAS.8 TESTŮ METAS


TEST č.1

FUNKCE POHYBU PŘI MAGNETICKÉ EXPOZICI

Tento test Master Chronometer zajišťuje, že pohyb vašich hodinek není ovlivněn magnetickými poli předmětů každodenní potřeby, jako jsou mobilní telefony, kovové spony na kabelkách, laptopech, magnetická rezonance, indukční varné desky a automatické dveře.


TEST č. 2

FUNKCE KOMPLETNÍCH HODINEK PŘI MAGNETICKÉ EXPOZICI

Jakmile je ujištěno, že strojek vašich hodinek splňuje antimagnetické standardy stanovené společností METAS,

otestují se celé hodinky.


TEST č. 3

CHRONOMETRICKÝ VÝKON: MAGNETIZOVANÝ A DEMAGNETIZOVANÝ

Aby se prokázala hodnota vašich hodinek v reálném světě, podrobují se několika každodenním simulacím.

Tento proces začíná následujícím testem METAS, který probíhá ve dvou 24hodinových obdobích.

(Tento test je integrován s druhou fází testu 4)


TEST č. 4

CHRONOMETRICKÁ PŘESNOST KAŽDÝ DEN

Vše od mávnutí ruky až po zemskou gravitaci může mít vliv na výkon hodinek, takže pro simulaci denních podmínek na zápěstí a mimo něj testujeme hodinky při dvou různých teplotách, pod extrémním magnetismem a v šesti různých polohách.

Tyto testy METAS se provádějí ve čtyřech 24hodinových obdobích.


TEST č. 5

ODCHYLKA CHRONOMETRICKÉ PŘESNOSTI V ŠESTI POLOHÁCH

Život je dynamický. Jste stále v pohybu. Při tomto akustickém testu jsou tedy každé hodinky umístěny do šesti různých pozic, aby se ověřilo, že vaše hodinky zůstávají přesné v jakémkoli úhlu.

Pozice se mění každých 60 sekund.


TEST č. 6

IZOCHRONISMUS

Odložením hodinek na určitou dobu se zastaví jejich automatické natahování a může to ovlivnit přesnost. Aby se zajistilo, že budou stále držet správné tempo při nízkém výkonu, testují se hodinky akusticky v 6ti různých polohách při 100% rezervě chodu a 33% rezervě chodu.


TEST č. 7

TESTOVÁNÍ REZERVY CHODU

Rezerva chodu je rozdíl mezi plně nataženými hodinkami a okamžikem, kdy přestanou fungovat.

Vzhledem k tomu, že své hodinky nebudete mít stále na sobě (můžete je nechat například na víkend doma), je důležité, aby nadále fungovaly na hranici své očekávané kapacity.


TEST č. 8

VODĚODOLNOST

Účelem tohoto závěrečného testu METAS je prokázat, že vaše hodinky vyhovují uvedené voděodolnosti.

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024