ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 Po-Pá 9.00-18.00, So 9.00–12.00

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Diamant je symbolem lásky a její věčnosti.

Diamant je symbolem lásky a její věčnosti.

Autor:Leona Nevrlá

Datum: 10.10.2016

Ženy se šperky s diamanty rády zdobí, zvláště pokud je takový šperk darem od milovaného muže. Uvážliví muži vědí, že koupí kvalitního diamantového šperku nevydávají peníze za věc pomíjivé hodnoty, ale že ho budou obdivovat a cenit i následující generace.
První diamanty byly nalezeny v Indii, do Evropy je poprvé přivezl Alexandr Veliký. Zpočátku byly pokládány za tajemnou raritu a byly jim přisouzeny magické a léčivé vlastnosti.
Proces opracování diamantů byl uchováván dlouho v tajemství. Broušení diamantů procházelo složitým vývojem. V posledních letech nabývá na popularitě modifikace briliantového brusu nazývaná "srdce a šípy". Tento brus ukazuje při pohledu shora typické obrazce - "šípy" - a při pohledu zdola - "srdce". Jde o nejžádanější a nejdražší diamantový brus, který vyniká vysokou optickou efektivitou. Broušení diamantů je vzhledem k tvrdosti velice obtížné, postupně je vybroušeno 57 plošek na jednom diamantu a briliantový brus je na světě.
U diamantů se hodnotí hmotnost - (carat), jeden karát je pětina gramu, tedy 200 miligramů. Barva (Colour) - kdy je barevná škála od bezbarvé až po žlutou a hnědou, tuto barevnost označujeme písmeny D - Z toto zbarvení je nevýrazné a řadíme je mezi bezbarvé. Známe však také diamanty červené, oranžové, žluté, zelené, modré, purpurové, růžové, hnědé a černé. Všechny sytě zbarvené odstíny jsou extrémně vzácné a mají obrovskou hodnotu. Čistota (Clarity) - kde záleží na množství nečistot obsažených v diamantu, zde je označení FL - IF - VVS - VS - SI - I, FL - flawless je diamant neobsahující žádné nečistoty a nedokonalosti, je tedy perfektní. Označení I - imperfekt kde jsou inkluze viditelné pouhým okem. Ostatní označení se pohybují v rozmezí těchto označení. Brus (Cut) - nejčastější je kulatý briliant. Každý diamant má mít svůj certifikát, ve kterém jsou uvedeny všechny  jeho vlastnosti a rovněž má obsahovat název laboratoře, číslo a datum vystavení.
Náš eshop vám nabízí řadu značkových diamantových šperků různých výrobců, mezi nimi také z řad českých zlatnických mistrů společnosti Optima. Česká společnost OPTIMA se zabývá výrobou šperků s diamanty i šperků s přírodními drahými kameny ruční výroby s precizním autorským designem, který je dílem mladého kolektivu designérů. Při zpracování drahých kovů používají odborníci unikátního spojení - ruční zpracování metodami starých mistrů a nejnovější zlatnické technologie vytvoří originální špičkové šperky. V brusírně diamantů a brusírně drahých kamenů vytváří z drahokamových surovin celého světa výbrusy diamantů a drahých kamenů nejvyšší možné kvality. Pečlivý grading všech diamantů a drahých kamenů umožňuje poskytnout Vám plnou záruku kvality na kameny i originálně designované šperky.
Šperky jsou vyrobeny z 14-ti a 18-ti karátového zlata a platiny. Vyvážený kolektiv šperkařů-designérů a zlatníků za pomoci kombinace nejmodernějších technologií (3D modeling, laser) a metod starých zlatnických mistrů vytváří originální klenoty, ke kterým s hrdostí připojujeme slogan „Značkový český šperk“. Certifikát České gemologické laboratoře ke každému šperku je samozřejmostí. Diamantové šperky můžete shlédnout na našich stránkách.
 
 
 

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2017