ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 Po-Pá 9.00-18.00, So 9.00–12.00

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Montblanc Edice Andy Warhol

Montblanc Edice Andy Warhol

Autor:Administrátor DEAL

Datum: 29.3.2016

Velký umělecký vzor a ikona i dnešních dní, Andy Warhol, je novou postavu limitované edice Montblanc Great Characters. Jeho provokativní pop obrazy, kresby, filmy i fotky jsou okamžitě rozpoznány publikem po celém světe a stále mají miliony fanoušků. Legendární umělec v nich zbořil bariéry mezi nedotknutelným uměním a jeho užitou variantou.
 
Kolekce psacích potřeb Montblanc oslavuje jeho neuvěřitelný talent a otisk v současném umění i kultuře. Warholova sláva je navždy spojena s jeho díly, jako je například série Campbell's Soup Cans z roku 1965. Tato mistrovské dílo se zrcadlí právě i na psacích potřebách Motnbanc, jejichž obal nese gravuru těchto charakteristických plechovek. Jsou provedené z nerezové oceli a jejich počet připomíná sériovou tvorbu umělce. Kobaltově modrý odstín obalu z drahé pryskyřice vyniká vedle úzkých oranžových proužků, jež evokují odvážné barevné varianty celé série obrazů. Jako pocta k Warholově nejoblíbenější umělecké technice, sítotisku, je klip pera zpodobněn jako důležitá součást této techniky – stěrka. Ikona popkultury je oslavena také zlatým hrotem v rhodiované  podobě, který má vyrytý znak dolaru, jako připomenutí obsesí penězi, jež je pro popkulturu tak typická. Jako hold nadaci Andy Warhol Foundation, na podporu současného vizuálního umění, se objevuje její název hned po boku Warholova podpisu na víčku celé Special Edition, jež přichází jako plnicí pero, propisovací tužka a kuličkové pero. Je zde také vyrytá citace: ”Art is what you can get away with”.
 
Psací potřeby z Limited Edition 1928 zrcadlí rok narození uměleckého génia a zároveň jeho slavnou kolekci Flowers. Na víčku proto najdeme čtyři květinové motivy v charakteristicky zářivých barvách. Obal nese opět odkaz na komerci: čárový kód, přičemž hrot z rhodiovaného zlata zdobí znak dolaru. Šedý lak a platinové kování ve stříbrném odstínu jsou poctou Silver Factory v New Yorku, Warholově legendárnímu studiu. Víčko pak opět zdobí příznačný citát: “You need to let the little things that would ordinarily bore you suddenly thrill you”.
Edice Montblanc Great Characters Andy Warhol bude v prodeji od prosince 2015.
Ceny:
Plnící pero – FP – 23.250,- Kč
Roller – RB – 19.950,- Kč
Propisovací tužka – BP – 18.550,- Kč
Série je limitovaná na jeden rok prodeje od prosince 2015 do prosince 2016.

Fotogalerie

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2017

Floating Left banner