ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Hodinky Tudor

Tudor

Datum: 1.11. 2019

Hodinky Tudor bylo dodnes možné zakoupit pouze v Praze, a to se nyní změnilo. Je nám velkou ctí, že do našich řad můžeme přivítat značku s tak bohatou historií a zároveň značku, která má tolik společného se značkou Rolex. 
 
Tudor má totiž svou DNA, svůj styl, bohatou historii a především skvělé ambasadory. Tudor do roku 2008 byl stále upozaděn ve stínu mateřského Rolexu a zdálo se, že pomyslná „propast“ bude čím dál větší. Od tohoto roku však Tudor započal obrovský obrat, jednalo se o jeden z největších restartů firmy v hodinářském světě v poslední dekádě.
 
Historie značky Tudor sahá do roku 1926, kdy byla poprvé registrovaná a o deset let později převzata zakladatelem světově známé značky Rolex - Hansem Wilsdorfem. Jeho cílem bylo vyrábět kvalitní a cenově dostupnější hodinky než jsou právě „Rolexky“. Plán byl jednoduchý – používat vodotěsná pouzdra Rolexu se šroubovacím víčkem a korunkou, strojky se dodávaly od dodavatelů. Následující desetiletí ukázaly, že značka si získala obrovské renomé a stala se synonymem pro spolehlivost a robustnost. Jedinečný byl i vzhled – pouzdro bylo klasika od Rolexu, číselníky a ručky byly vlastní tváří Tudoru – slavné ručky „snowflake“ z modelu Tudor Submariner.
 
Většina tehdejších značek používala pro focení spoustu známých osobností, Tudor byl často viděn na zápěstí motocyklistů a dělníků s kladivem. 
 
Světlo světa spatřil model Grantour v roce 2008, jenž odstartoval novou éru v dějinách Tudoru. U jeho zrodu nechyběl hlavní designér Ander Ugarte. Model Grantour totiž měl v sobě veškeré atributy Rolexu – pouzdro Oyster, ochranu korunky a přesto všechno líbivé tvary.
 
Hodinky Tudor Grantour
Hodinky Tudor Grantour
 
Dalším modelem, kterým si získala zákazníky na svou stranu, byl model Heritage Chronograph Montecarlo – psal se rok 2010 a skvělým prvkem bylo i to, že Tudor se nebál experimentovat a použili textilní pásek-NATO. I zde je kladen důraz na kvalitu a pásek se plete na mechanickém stroji, jednom z posledních v Evropě.
 
V roce 2011 byl uveden na trh model Advisor – krásné společenské hodinky s alarmem, jenž navazují na model vyráběný mezi lety 1957-1977.
 
Pánské hodinky Tudor Heritage Advisor M79620TC-0006
Pánské hodinky Tudor Heritage Advisor M79620TC-0006


Dalším důležitým rokem v novodobé historii Tudoru byl rok 2012. V tomto roce vznikla nová „ikona“ - model Black Bay, který představuje skvělý mix retro prvků a vynikajícího pouzdra za dostupnou cenu.
 
Hodinky Tudor Black Bay M79230R-0012
Hodinky Tudor Black Bay M79230R-0012


Tudor však přišel s něčím, v co nikdo nedoufal, přišel s vlastním kalibrem, který se vložil v roce 2014 do modelu North Flag. Tady bych si dovolil chvíli zůstat a malinko vám přiblížit, o jakou revoluci se jedná. Dříve Tudor používal strojky od dodavatele, jak jsem zmiňoval v úvodu, firmou dodávající strojky byla firma ETA. Filozofie, kdy vlastně firma využívala externího dodavatele z důvodu zachování dostupné ceny, najednou byla pryč a očekávalo se, že s novým vlastním kalibrem se budou razantně měnit ceny, samozřejmě nahoru. Chyba lávky, cenově se modely s vlastním kalibrem lišily jen velmi nepatrně.
 
 Hodinky Tudor North Flag Hodinky Tudor North Flag
 
Přitom zde máme delší rezervu chodu, křemíkový vlásek rezistentní vůči magnetickému poli, kterým je osazen strojek a jiné.
 
V současné době mne nenapadá žádná jiná značka, bavíme-li se o Swiss hodinkách s lepším poměrem cena/výkon.
 
V roce 2017 prišel Tudor s novým modelem Black Bay Chrono s manufakturním kalibrem, až později vyšlo najevo, že strojek je vlastně z dílny Breitling a naopak tříručkové modely používají strojek od Tudoru, toto spojení čekal jen málokdo.
 
 Hodinky Tudor Black Bay Chrono Hodinky Tudor Black Bay Chrono
 
Moc bychom si přáli, ať se přijdete do naší prodejny podívat na kolekci, kterou jsme pro vás připravili. Budeme nesmírně potěšeni, že vám budeme moci hodinky ukázat a předvést v celé jejich kráse.

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024