ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Jak nakupovat zlaté šperky na internetu?

Jak nakupovat zlaté šperky na internetu?

Datum: 25.8. 2020

V dnešní uspěchané době spousta lidí nakupuje zboží prostřednictvím různých internetových obchodů. A není divu. E-shopy nabízí různé produkty, dárky k nákupu a slevy. Mnozí z vás mají jistě zkušenost s vrácením zboží v případě, kdy daný produkt vypadal jinak než na obrázku e-shopu. V takovém případě máte možnost odstoupit od kupní smlouvy do 14-ti dnů od převzetí.

Jak této nepříjemné situaci předejít při nákupu zlatých šperků na internetu? Připravili jsme si pro vás pár rad, které vám mohou s nákupem zlata pomoci.

Co ovlivňuje cenu zlatých šperků?

  • Způsob výroby - obecně platí, že ruční práce / výroba je dražší než strojová výroba. 
  • Osázení šperku - luxusní šperky mohou být osázeny diamanty, přírodními drahými kameny, perlami a zirkony.
  • Váha a karáty - na výrobu zlatých šperků se nejčastěji používá zlato o ryzosti 750/1000 (18karátové) a 585/1000 (14karátové); cenu ovlivňuje také čistá váha zlata, která by měla být vždy uvedena.

Velikost a délka

Pokud jste se rozhodli zakoupit na internetu prsten, předem si zjistěte možnost úpravy velikosti. Ne vždy je to možné. Záleží totiž na šířce prstenu a osázení. Délka řetízků, náhrdelníků a náramků by měla být uvedena. 

Certifikát

Ke každému šperku s drahými kameny a diamanty musíte obdržet certifikát obsahující - čistou váhu zlata a jeho ryzost, hmotnost, rozměr, čistotu, brus diamantů a drahých přírodních kamenů. 

Pokud si však nejste jistí internetovým nákupem, navštivte kamennou prodejnu, kde vám pomohou s výběrem vhodného šperku. U nás si můžete vybrat z nabídky luxusních zlatých šperků české společnosti Optima Diamant nebo zahraniční značky Top Line.Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024