ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Každé hodinky potřebují svůj řemínek

Každé hodinky potřebují svůj řemínek

Autor:Nevrlá Leona

Datum: 10.5. 2017

Pojďte s námi na malou návštěvu továrny Hirsch, která je celosvětovým lídrem ve výrobě řemínků.
V jejich kolekci naleznete luxusní modely pro hodinky Breitling, Tag Heuer a další významné značky, ale také univerzální řemínky pro všechny typy hodinek.
Prohlídka továrny, která je v rakouském městečku Klagenfurt u jezera Wörthersee začala v hale, kde se zpracovávají všechny druhy kůže, které se upravují do různých šířek na speciálním stroji. Odpad v podobě seříznutých a následně rozdrcených spodních dílů se používá jako výplň u širších částí pouzder hodinek.
Z této kůže jsou dále vyřezávány různé typy řemínků, sešívají se s vnitřní částí a spodním dílem, který je kožený nebo ze speciálního antialergického materiálu obsahujícího kůži a stříbro (patent Hirsch).
Každý řemínek tak projde až sedmdesáti procesy než je připraven k expedici.
Za zmínku stojí také speciální pracoviště, kde se testuje kvalita řemínků. Zde je prováděno na 300 různých testů, které zaručují nadstandardní kvalitu řemínků Hirsch. Test voděodolnosti, UV záření, otěru, pevnosti, barevné stálosti to je jen zlomek testů, které jsme zde viděli.
Zajímavostí bylo sledovat práci s aligátoří kůží, která má různou kresbu a je nutné přesně zvolit řez řemínků. Tuto práci ovládá pouze pět zaměstnanců (z celkového počtu 400). Tito pracují ve speciálním uzavřeném proskleném oddělení, kde je přístup ostatních přísně zakázán. Oddělení je opatřené kódovacím systémem, neboť je v něm uložena kůže za milióny euro.
Seznámili jsme se s mnoha druhy netypických kůží jako je například kůže z rejnoka, pštrosa, kapra, žraloka nebo úhoře. Každá z nich má svou typickou kresbu a vlastnosti pro které je ceněna.
Všechna zvířata pro firmu Hirsch jsou chována na farmách a vždy při odchytu je 15% zvířat vypouštěno do volné přírody, čímž firma přispívá k ochraně přírody a regulaci volně žijících druhů.
Dnes již víme, že takto vyrobené řemínky jsou kvalitativně nepřekonatelné. Zde opravdu můžeme říct, že firma Hirsch je úspěšná díky nadstandardní péči o své zákazníky a 100% propracovanosti svých výrobků.
 

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024