ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Mechanické hodinky s ručním nebo automatickým nátahem

Datum: 2.6. 2020

Upozorňujeme, že se jedná o obecná doporučení, vždy byste se měli řídit návodem určeným pro vaše hodinky!

Natahování hodinek

Pro lepší zajištění vodotěsnosti jsou některé modely vybaveny navíc šroubovací korunkou. Před nastavením času, data nebo dne v týdnu, je nutné nejprve vyšroubovat korunku do první polohy pro natažení. 

Po každém úkonu je třeba vždy korunku zašroubovat zpět, pro zajištění vodotěsnosti hodinek!

Mechanické hodinky s ručním nátahem

Tyto hodinky musí být pravidelně natahovány (např. každé ráno před nasazením). Pro natažení povytáhněte korunku do první polohy a otáčejte jí, dokud se nezablokuje v krajní poloze. Po úplném natažení hodinek budou mít hodinky rezervu chodu 36 až 80 hodin. Rezerva chodu se odvíjí od kalibru stroje, který je vsazen ve vašich hodinkách. 

Automatické mechanické hodinky

Pokud se vaše hodinky zastavily, v případě, že jste je například několik dnů nenosili, je nutné je ručně natáhnout, aby se zajistila jejich průběžná funkce během doby nižší aktivity (např. během spánku). V první poloze otočte korunkou cca 20 až 30 krát, což zajistí kompletní natažení hodinek při jejich nošení. 

Automatické hodinky poté čerpají energii z kmitajícího tělesa aktivovaného přirozenými pohyby zápěstí. 

Přesnost a rezerva chodu mechanických hodinek závisí na pohybech a na zvycích osoby, která hodinky nosí a může se proto lišit.

Pro zajištění přesného chodu automatických hodinek i po jejich delším odložení, doporučujeme zakoupit natahovače hodinek, které simulují pohyb vašeho zápěstí.

Tolerance většiny hodinek, které nemají certifikaci přesnosti COSC, je cca -10/+30 sekund za den. 

Hodinky s certifikací, vydanou institucí COSC, mají přesnost mechanického strojku -4/+6 sekund za den. Jedná se o hodinky, které úspěšně prošly několika testy přesnosti, v různých polohách a při různých teplotách, včetně testů vodotěsnosti. Tyto testy byly prováděny v laboratořích po dobu 15 dnů a 15 nocí. 

Nastavení data, popř. dne v týdnu

Upozornění! Rychlou úpravu data neprovádějte mezi 22. hodinou večer a 2. hodinou ráno!

Povytáhněte korunku do první (u hodinek se šroubovací korunkou do druhé) polohy a otáčejte jí směrem dopředu, dokud se nezobrazí požadované datum. Otáčením korunky dozadu nastavíte den v týdnu. 

Magnetické pole

Nedoporučujeme vystavovat vaše hodinky intenzivnímu působení magnetického pole, které je vyzařováno mobilními telefony, počítači, reproduktory nebo jinými elektromagnetickými přístroji. V případě zmagnetizování hodinek doporučujeme navštívit autorizovaný servis pro jejich odmagnetizování. 

Doporučení

Chraňte hodinky před teplotními výkyvy, nárazy, chemickými látkami, které mohou způsobit poškození hodinek. V případě prudkého nárazu doporučujeme hodinky zkontrolovat v autorizovaném servise. 

Servis hodinek

Stejně jako každý vysoce přesný stroj, musí být i hodinky pravidelně kontrolovány. Doporučujeme vám nechat si vaše hodinky zkontrolovat vždy po 3 až 4 letech v autorizovaném servise. Tento interval se však může zkrátit v závislosti na klimatu a podmínkách, při kterých jsou hodinky užívány. 

Vodotěsnost hodinek doporučujeme zkontrolovat jednou do roka v autorizovaném servise, jelikož nemůže být zaručena neomezeně. Je ovlivněna stárnutím těsnění nebo náhodným poškozením hodinek. 

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024