ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Mistrovská práce "MONTBLANC"

Mistrovská práce  MONTBLANC

Datum: 14.4. 2022


Mistrovská práce "MONTBLANC"


Za úsvitu 20. století se německý technik August Eberstein spojil s hamburskými podnikateli Alfredem Nehemiasem a Clausem Johannesem Vossem, aby vytvořili řadu psacích nástrojů s nepropustnou technologií.

Tato průkopnická vize by změnila průběh historie psaní.


První psací nástroj Montblanc uvedený na trh v roce 1909 eliminoval riziko vzniku inkoustových skvrn. Ve výsledku dostal přezdívku "Rouge et Noir", odkazující na nejbezpečnější způsob hraní rulety: sázení na červenou i černou současně. O rok později, inspirovaný nejvyšším vrcholem evropských Alp a symbolizující vizi zakladatelů excelence a snahy o inovaci, byl pro název společnosti vybrán Montblanc. Šesticípá bílá hvězda, představující šest zasněžených ledovců majestátní hory se stala znakem společnosti a od té doby se objevuje na každém psacím nástroji Montblanc.

Srdcem výroby v Hamburku je Ateliér Artisan, kde se z rukou místních zlatníků a kamenářů stává psací nástroj jako umělecké dílo. Zde speciálně vyškolení řemeslníci kombinují tradiční řemeslné umění a moderní výrobní techniky, čímž vytvářejí duši každého plnicího pera Montblanc: hrot.

Do procesu je zapojeno nespočet pečlivých kroků, při kterých se používají vzácné materiály od platiny a masivního zlata, až po unikátní dřevo a drahé kameny k realizaci limitovaných edic, jako jsou Patron of Art, Writers Edition, Great Characters nebo kolekce High Artistry. 
Vytvoření hrotu vyžaduje 35 kvalifikovaných kroků a dalších 70 kroků k sestavení a otestování plnicího pera Montblanc, dokud nebude považováno za připravené stát se vaším. Každý hrot Montblanc je ručně vyroben ze 14K nebo 18K zlata. Pod tlakem až 18 tun je silueta hrotu vyražena a poté opatrně přitlačena do tvaru. Dále montblanští řemeslníci přesně brousí výjimečně tvrdý hrot iridia ručně, dokud nedosáhne dokonalé šířky a velikosti. Po finální montáži a nastavení musí každý hrot projít důkladným testem psaní, aby bylo zajištěno, že přináší dokonalý zážitek z psaní. Kromě toho, jak se nástroj cítí při psaní, hraje v přísném testu kvality zásadní roli dobré ucho: interně vyškolená bruska hrotů pozorně poslouchá zvuk, který každý hrot vydává při klouzání po papíru. Speciální kontrolou projdou pouze hroty, které se nepoškrábají ani nezaseknou a generují nepřetržitý zvuk.
Výběr správného hrotu, který odpovídá osobnímu stylu psaní, vám umožní psát bez námahy. Současný sortiment umožňuje různé styly psaní a uměleckého vyjádření tím, že nabízí výběr z osmi různých šířek hrotů a inovativní flexibilní hrot, který je součástí kaligrafického programu. Montblanští řemeslníci navíc vytvářejí speciální hroty na zakázku pro osobní a exkluzivní psaní.
Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024