ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Nejčastější dotazy

Jaké značky hodinek opravujete? 
Poskytujeme autorizovaný servis záručních i pozáručních oprav hodinek značek BREITLING, LONGINES, TISSOT, CERTINA, SEIKO, WENGER,  BOCCIA TITANIUM, AEROWATCH  a GUESS.
Provádíme pozáruční opravy pro hodinky FESTINA, MAURICE LACROIX, FORTIS, EDOX aj.
 
Jaké jsou servisní intervaly?
Jako jakékoli jemné přístroje i hodinky potřebují pravidelný servis k zajištění perfektního chodu. Nemůžeme uvést četnost takovéto práce, jelikož to záleží zcela na modelu hodinek, podnebí a individuální péči o hodinky. Obecným pravidlem je servis v intervalu 4 až 5-ti let, v závislosti na podmínkách, v kterých jsou používány.
 
Koho bych měl kontaktovat pro servis nebo výměnu baterie?
Doporučujeme kontaktovat autorizovaný servis nebo autorizovaného prodejce, kteří jsou jako jediní vybaveni požadovanými nástroji a přístroji k provedení potřebné práce v profesionálním stylu a disponují originálními náhradními díly. Pouze tyto servisní pobočky můžou zaručit, že jejich práce je prováděna v striktní standardní kvalitě.
 
Odolnost hodinek vůči vnějšímu magnetickému poli?
Kvalitní mechanické hodinky by měly po dobu 3 minut odolat vlivu magnetického pole o intenzitě 4800 A/m. U hodinek systému quartz je odolnost proti magnetickému poli zhruba třetinová. Za vyhovující se považují hodinky, které po vystavení vlivu magnetického pole nepřestanou fungovat a změna přesnosti chodu oproti výchozímu stavu činí max. 30 sek/den. U naprosté většiny domácích spotřebičů je intenzita magnetického pole výrazně pod povolenou hranicí. Existuje však několik výjimek. Hudební reproduktory osazené permanentními magnety Fén na vlasy Elektrický strojek na holení Vysavač Zářivkové svítidlo Některé modely mobilních telefonů Pokud chcete uchránit své hodinky před zmagnetizováním, neodkládejte je do blízkosti těchto elektrických spotřebičů. Především je nutné nedopustit bezprostřední kontakt mezi hodinkami a mobilním telefonem. Některé modely mobilů jsou schopné během několika sekund hodinky dokonale zmagnetizovat. To, že jsou hodinky zmagnetizovány lze poznat podle toho, že se podstatně zrychlí jejich chod a to až o několik desítek sekund během 24 hodin. Pokud tento jev u svých hodinek zpozorujete je nutné hodinky předat na odmagnetizování do hodinářského servisu. Na závěr jedna uklidňující informace. Zmagnetizování mechanických hodinek je jev bez trvalých následků, není potřeba se obávat, že dojde k jejich trvalému poškození.
 
HELIOVÝ VENTIL A JEHO FUNKCE
Heliový ventil lze názývat i bezpečnostní ventil a slouží k vyrovnávání tlaků v hodinkách při hlubinném potápění. Tuto nadstandardní funkci vlastní tedy výhradně super vodotěsné hodinky. Při výstupu se upouští tlak s heliem pomocí speciálního ventilu na pouzdře hodinek. Existují dva druhy heliových ventilů - jeden je automatický a druhý je mechanický.
 
Automatický heliový ventil pracuje na principu zmenšování se tlaku kolem hodinek. Jakmile se tlak začne zmenšovat a tlak v hodinkách je stále takový, jako v hloubce předtím, ventil se sám pootevře a upouští tlak z hodinek ven. Mechanický heliový ventil pracuje na tom principu, že potápěč si sám povoluje ventil (většinou je heliový ventil na levé straně pouzdra v podobě korunky) při výstupu k hladině a tím upouští tlak z hodinek pryč. Helium je plyn bez chuti a zápachu čiré barvy. Ve vodě je prakticky nerozpustitelný a je o něm známo, že má nejnižší bod varu a přitom nejlépe vede teplo. Helium se získává ze zemního plynu frakční destilací. S příměsí helia v kyslíkových láhvích potápěče se lze potopit až do hloubky 300 metrů.
 
Jak se dostává helium do hodinek?
 
Helium je prvek, který se ve vodě nerozpouští a je velmi řídké konsistence a prochází i pevnými materiály např. těsnění, guma aj. V hloubce 60 metrů a více se důležitá složka kyslíku dusík mění na toxický plyn. Proto se míchá v potápěčských láhvích kyslík s heliem a vzduch se stává dýchatelným. V hloubce např. 80 metrů vydechuje potápěč a v bublinkách je obsaženo právě helium. Pohybem potápěče se dostanou hodinky do styku s vydechujícími bublinami, ve kterých je obsaženo helium. A helium se dostává do hodinek skrze těsnění - stejným způsobem se však ven nedostane. Tím zůstává tlak, který se v hodinkách vytvoří vstupem helia, stejný, jako v hloubce, kde potápěč byl. Při vynořování se tlak kolem hodinek zmenšuje a v určité fázi velkého rozdílu tlaků by se díky přetlaku v hodinkách vystřelilo sklo z hodinek ven. Tím, že se tlak pomalu "upouští" z hodinek ven, tlaky se vyrovnávají a hodinky jsou při výnoru neporušené.
 

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024