ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

OMEGA

OMEGA

Historie hodinek OmegaOd zrození značky Omega zaznamenaly hodinky Omega některé z nejvýznamnějších momentů na světě a dále...Nosili je prezidenti a králové, astronauti a vyzvědači, filmové hvězdy a Vy...Ikonické okamžiky hodinek Omega1848 - třiadvacetiletý Louis Brandt v rodinné vile otevřel malou dílnu na výrobu kapesních hodinek ve švýcarské vesnici, kolébce hodinářského řemesla – La-Chaux-de-Fonds. Právě tady založil tento mladý hodinář společnost, kterou se stala Omega.Brandt byl nadšenec pro přesnost a pustil se do vývoje nejpřesnějších hodinek.


1879 - po smrti Louise Brandta převzali jeho dva synové – Louis-Paul a César rodinný podnik, inspirovaný vášnivostí jejich otce pro hodinářství a preciznost. V roce 1880 se rostoucí společnost pod novým názvem Louis Brandt & Fils z La Chaux-de-Fonds do větších prostor v rušném městě Biel/Bienne.

Pět let poté, co se přestěhovali, zahájili bratři Brandtovi svůj první sériově vyráběný kalibr“Labrador“. Nový stroj se pyšní mnoha technologickými pokroky a navzdory svým úspěchům pokračovali ve výrobě náramkových hodinek.


V roce 1894 došlo k obrovskému pokroku, kdy byl představen další nový „kalibr 19“. Úspěch byl tak velký, že bratři změnili název společnosti na Omega Watch Co. a v roce 1903 se Omega stala největším výrobcem hodinek ve Švýcarsku a převzala roli výzkumného a vývojového zařízení.

Výroba "Labrador"

Výroba " Labrador "


1909 - společnost Omega díky rostoucí celosvětové poptávce po svých vysoce kvalitních hodinkách rozšířila svou působnost po celém světě.


1932 - Omega se stala od tohoto roku oficiálním časoměřičem na všech Olympijských hrách.

Omega "Olympijské hry"


1957 - společnost Omega představila svou řadu hodinek Professional, složené ze tří legend – Speedmaster, Seamaster 300 a Railmaster.

Speedmaster byl předurčen pro budoucnost průkopnického průzkumu vesmíru s NASA a stal se známým jako „Moonwatch“. Seamaster 300 předznamenal novou éru objevování pod vodou, zatímco Railmaster byly první komerčně dostupné hodinky Omega, schopné odolat magnetismu více než 1000 gaussů a stal se nadčasovým symbolem přesnosti vázané na Zemi.

Omega - 3 legendy

Omega - tři Legendy1965 - NASA kvalifikovala pro všechny vesmírné mise jako jediné hodinky Speedmaster. 21. července 1969, kdy vstoupili první lidé na Měsíc, se staly nezbytnou součástí kosmické výbavy každého astronauta hodinky Omega Speedmaster Professional.4. listopadu 1981 - u pobřeží Elby v Itálii vzal Jacques Mayol sport freedivingu na novou úroveň, kdy ve svých 56 letech, doprovázený svým Omega Seamastrem na svém zápěstí, vzdoroval při jediném nádechu rekordní hloubce 101 metrů.


1983 - Nicolas G. Hayek se ujal revitalizace upadajícího švýcarského hodinářského průmyslu. Stal se tak generálním ředitelem a zavedl řadu opatření zaměřených na zachování dlouhého dědictví švýcarské horologie. Během pěti let Hayek povýšil společnost (přejmenovanou na SMH a později Swatch Group) na status nejcennějšího hodinářství na světě. 


1995 - Omega Seamaster převzal novou podpůrnou roli zahájením filmu James Bond. Vzhledem k tomu, že špión má zálibu ve stylu a potřebě bezchybného vybavení, byl Seamaster pravou volbou a od té doby slouží Bondovi na každé jeho misi plné akcí.

Omega a James Bond

Omega a James Bond

1999 - společnost Omega zaznamenala zlom v mechanickém hodinářství, představila první série výroby hodinek osázených Co-Axial krokem, který zvyšuje přesnost chodu, výrazně eliminuje tření a minimalizuje se potřeba mazání stroje.


2008 - pro maximální odolnost vůči stále rostoucím magnetickým silám vytvořila a představila Omega mechanické hodinky s křemíkovou setrvačkou Si14, která je téměř nemagnetická a zajišťuje tak dokonalou přesnost chodu stroje.

Omega Si14

Omega Si14

2011 - Daniel Craig a Omega se spojili s cílem podpořit organizaci ORBIS International, zabývající se prevencí očních chorob a slepoty v nejodlehlejších oblastech světa.


2013 – představení Omega Seamaster Aqua Terra >15,000 Gauss, poháněný kalibrem Omega 8508 Co-Axial, první mechanický stroj na světě, odolný vůči magnetickým polím 15,000 gauss, díky inovativní výrobě bez použití kovových materiálů.

 Omega 8508 Co-Axial >15,000 gauss

Omega 8508 Co-Axial >15,000 gauss

Nejprodávanější zboží

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024