ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126

Po-Pá 9.00-18.00

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Když se dvě legendy spojí...

Když se dvě legendy spojí...

NOVÁ

"LIMITOVANÁ EDICE"


Představujeme druhý model spolupráce mezi Seiko 5 Sports a Brianem Mayem, kytaristou legendární rockové kapely QUEEN

Brianova oblíbená kytara, "Red Special", inspiruje  zlatý design této speciální série.Brian Harold May
Rocková legenda Brian May se během své kariéry spoléhal na svou kytaru "Red Special" při vytváření zvuku, který pomohl udělat  Queen jednou z nejobdivovanějších a nejslavnějších rockových kapel na světě. Spoléhal také na Seiko. Již více než 40 let nosí Brian potápěčské hodinky Seiko, jejichž trvale oblíbený design je inspirací pro nejnovější kolekci Seiko 5 Sports. Brian si koupil hodinky Seiko během prvního turné v Japonsku v 70. letech. Od té doby jeho kytara a hodinky společně obletěly zeměkouli - dělali skvělou hudbu a udržovali si skvělý čas.

Kytara "Red Special"
Brian a jeho otec vyrobili kytaru zcela ručně. Krk byl vyřezán ze dřeva starého krbu, v té době již 100 let starého. Tělo bylo vyrobeno z blokové desky se starodávnou dubovou vložkou, potažené mahagonovou dýhou, kterou si Brian sám nabarvil a vyleštil. Inovativní systém tremolo, navržený Brianem, se vyznačoval ručně vyřezávaným kolébkovým plátem z měkké oceli, který se otáčí na ostří nože, přičemž napětí strun je vyváženo pružinami motocyklových ventilů. K dokončení práce byla ruka tremola improvizovaná z části držáku na sedlovou brašnu na kole, zakončená kusem matčiny robustní pletací jehlice. The Red Special je dílem lásky, které Brianovi jedinečně sloužilo na jevišti a ve studiu již více než půl století a dodnes je opakovaně vyvíjeno a zdokonalováno.DESIGNČíselník a pouzdro
Stejně jako u prvního kolaboračního modelu číselník znovu vytváří jemné detaily legendární kytary s lisovaným vzorem, připomínajícím texturu dřeva, jeho lesklý povrch a gradované zbarvení.
Toto pouzdro je speciální verze ve zlaté barvě, kterou si vyžádal sám Brian, inspirovaná nově vydanými reedicemi jeho sólových alb "Gold Series".

Řemínek
Nylonový řemínek je zdoben svislými pruhy navrženými tak, aby připomínaly kytarové struny.


Zadní víčko
Hodinky jsou nabízeny jako limitovaná edice s Brianovým podpisem na zadní straně pouzdra spolu s "LIMITED EDITION" a sériovým číslem 00001/12500 - 12500/12500
*U skutečného produktu se může směr zadní strany pouzdra lišit od obrázku.

Speciální box
Prezentační krabička, která kus doprovází, připomíná pouzdro na kytaru. Je dodáváno s replikou "šťastné šestipencové" mince, kterou Brian používá místo trsátka. Vše tyto hodinky vyzdvihuje jako speciální hodinky, které se mají nosit a užívat, ale také jako ideální sběratelský kousek.

Počet kusů je omezený. Předpokládaný termín dodání - duben 2022


Společnost Seiko watch Corporation věnuje část vytěžku z prodeje těchto hodinek společnosti Mercury Phoenix Trust s cílem 3 (zajistit zdravý život a podporovat pohodu pro všechny v každém věku) cílů udržitelného rozvoje (SDGs) stanovených OSN.
MPT je charitativní organizace založená Brianem Mayem, Rogerem Taylorem a manažerem Queen Jimem Beachem na památku Freddieho Mercuryho, aby pomohla financovat boj proti HIV/AIDS po celém světě.


https://www.deal-klenotnictvi.cz/hodinky-seiko-5-sports-brian-may-limited-edition-red-special-srph80k1/


„Jsme celkem hrdí na to, co jsme dokázali. Riskovali jsme.
Některé z těch věcí rozzářily svět, jiné ne. Ale byly to naše chyby.
Dělali jsme si, co jsme chtěli.“
—  Brian May

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024