ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

O značce Tudor

Tudor

Historie hodinek Tudor sahá do roku 1926, kdy byla značka poprvé registrovaná firmou Veuve de Philippe Hüther na doporučení Hanse Wilsdorfa. Kdo se zajímá o historii luxusních hodinek jistě ví, že Hans Wilsdorf (zakladatel Rolexu) v roce 1936 společnost převzal.


Tak jako dnes i v minulosti používaly tehdejší značky k propagaci známé osobnosti. Tudor se však vydal svou cestou a pánské náramkové hodinky Tudor jsme mohli spatřit na zápěstích „obyčejných“ lidí.


historie značky Tudor

Historie značky Tudor


Tudor ušel dlouhou cestu, na které se mu podařilo vymanit ze stínů Rolexu a stát se nedílnou součástí hodinářského průmyslu s vlastní identitou. Pánské hodinky Tudor jsou mezi zákazníky oblíbené nejen pro svůj jedinečný design, ale i kvalitu a odolnost. Za zmínku stojí modelová řada Black-Bay, která světlo světa spatřila v roce 2012. Milovníky vodních sportů a objevování hlubin moře potěší hodinky Tudor Pelagos.


Hodinky Tudor z řady Black-BayHodinky Tudor Pelagos

Hodinky Tudor z řady Black-Bay (vlevo) a z řady Pelagos (vpravo)


Tudor je znám i svou produkcí chronografů, jenž započala v roce 1970 s názvem Oysterdate a označením 7000. Dnes, stejně jako každá značka, hledá inspiraci ve své historii. Pro oblíbenost některých modelů se rozhodla vytvořit reedice, které nalezneme v modelové řadě Heritage Chrono.


Hodinky Tudor Heritage Chrono

Moderní hodinky Tudor Heritage Chrono


Věříme, že i vy si zamilujete luxusní pánské hodinky Tudor.


Hodinky Tudor pro dámy


Na své si přijdou i ženy, na které společnost nezapomněla a nabídku dámských hodinek nalezneme v modelových řadách Black Bay, Clair de Rose nebo Style.Ukázky luxusních hodinek Tudor


Vývoj loga značky Tudor


První hodinky měly název Tudor na číselníku tak, že horní část počátečního písmene T byla protažena nad ostatní písmena. Poté co společnost převzal Hans Wilsdorf logo se změnilo na růži vyobrazenou ve štítu. Růži měla ve svém znaku také britská královská dynastie Tudorovců.


Vývoj loga značky Tudor

Vývoj loga výrobce hodinek Tudor


V roce 1947 se na hodinkách Tudor začalo objevovat nové logo – růže bez štítu a název značky. V 60. letech byl emblém opět změněn, tentokráte získal podobu znázorňující štít, který používá dodnes. Růže však z hodinek zcela nezmizela a její reliéf zdobí korunky některých modelů.


Používané strojky


Tudor donedávna používal pouze strojky švýcarských firem ETA a Valjoux. V roce 2015 přišel zlom v podobě prvního manufakturního stroje, který byl vložen do hodinek modelových řad Pelagos a North Flag. V roce 2017 navázal Tudor spolupráci s výrobcem luxusních hodinek Breitling. Například hodinky Breitling Superocean Heritage jsou poháněny automatickým strojem Breitling B20 jehož základem je kal. MT5612 vyvinutý Tudorem. Na oplátku Breitling poskytuje Tudoru kalibr MT5813 postaven na základech Breitling B01.


Nejprodávanější zboží

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024