Zenith se řadí na špičku hodinářského průmyslu také díky svému legendárnímu strojku El Primero, který v roce 1969 přišel na trh s automatickým nátahem chronografu. Vývoj kalibru, který byl nakonec u Zenithu označován jako 3019 PHC, patrně začal někdy v roce 1962 a pro větší přesnost a spolehlivost zvolili technici Zenithu neobvyklý vysoký takt strojku – většina automatů tepe rychlostí 28 800 kmitů za hodinu, ale stroj El Primero má 36 000 kmitů za hodinu a dosahuje tak nejvyšší úrovně přesnosti.Na počtu kmitů samozřejmě záleží to, s jakou přesností vyjádřenou zlomky sekund bude chronograf fungovat – chronograf, který tiká na tradiční frekvenci 18 000 kmitů dokáže dělit sekundy na pětiny, protože každé pootočení setrvačky posune sčítač sekund o pětinu. Chronograf s taktem 21 600 kmitů za hodinu dokáže změřit interval jedné šestiny sekundy; při taktu 28 800 lze zaznamenat osminu sekundy; a konečně při taktu 36 000 je čas odměřován s přesností na desetinu sekundy. Významnou novinkou značky Zenith pro rok 2011 je kolekce Zenith El Primero Stratos Flyback. Je určena nejen pro piloty, ale všechny ty, kteří se pohybují v náročných situacích. Hodinky navazují na „historický“ model Zenith Rainbow Flyback, který Zenith vyrobil pro francouzské vzdušné síly. V kolekci Zenith Stratos Flyback nalezneme také hodinky Zenith Stratos Flyback Strike 10TH, jejichž velká centrální vteřinová ručka nezobrazuje vteřiny měřeného času, ale desetiny vteřin.
Výroba hodinek Zenith může trvat i 9 měsíců. Během té doby, se na celém procesu od samotného počátku určité myšlenky, přes zhotovení, výrobu až k samotnému prodeji podílí na 80 profesí.
Tyto webové stránky používají soubory cookies a další sledovací nástroje s cílem vylepšení uživatelského prostředí, zobrazení přizpůsobeného obsahu a reklam, analýzy návštěvnosti webových stránek a zjištění zdroje návštěvnosti.