ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

O značce hodinek Hamilton

Hamilton

Historie Hamiltonu se začala psát již v roce 1886, kdy Adam Bitner koupil továrnu tehdejší společnosti Lancester Watch Company, kterou po pěti letech, v roce 1892 odkoupila firma Aurora Company of Illinois. Společnost se původně měla jmenovat „Columbian“, ale tento název byl již registrován. Tehdejší akcionáři se proto rozhodli pojmenovat společnost po Jamesu Hamiltonovi (syn skotského právníka Andrewa Hamiltona). James i jeho otec patřili mezi zakladatele města Lancester a James byl také původním majitelem areálu, na kterém byla továrna umístěna.


Továrna značky Hamilton v Lancesteru

Továrna značky Hamilton v Lancesteru

Na počátku 20. století došlo v USA k masivní expanzi železniční dopravy a byla to právě železnice, jenž skupovala veškerou produkci Hamiltonu.


Historie značky Hamilton

Historie značky Hamilton


První řada kapesních hodinek s názvem „Broadway Limited“ si vysloužila označení – „hodinky s přesností železnic“.


V roce 1917 Hamilton představil své první pánské náramkové hodinky určené mužům vstupujícím do 1. světové války. O devět let později došlo k další změně majitele a novým vlastníkem společnosti se stává Illinois Watch Company.


Během 2. světové války dodává Hamilton hodinky americké armádě.


Hodinky Hamilton pro americkou armádu za 2. sv. války

Hodinky Hamilton pro americkou armádu za 2. sv. války


I dnes nalezneme hodinky Hamilton v „army“ stylu a jsou zařazeny do modelové řady Khaki Field.


Hodinky Hamilton Khaki Field

Hodinky Hamilton Khaki Field


Píše se rok 1996 a Hamilton se stěhuje do švýcarského města Bienne a stává se součástí skupiny Swatch Group. Na svou historii však nezapomíná a zákazníkům nabízí švýcarskou kvalitu s americkým duchem – American Classic, Jazzmaster a Broadway


Hamilton ve filmu


O hodinkách Hamilton, které se objevily ve filmu bylo již napsáno mnoho. A není divu. Hodinky Hamilton se objevují ve více než 500 filmech hollywoodské, evropské, ruské či čínské produkce. Jeho éru na stříbrném plátně odstartoval Shanghai Express z roku 1932 v hlavních rolí s Clive Brook, Marlene Dietrich. Poté následovaly další úspěšné filmy, které se vžily do paměti filmovým fanouškům i sběratelům hodinek Hamilton. 


Za zmínku stojí také film Blue Hawai z roku 1961 ve kterém si zahrál král Rock and Rollu Elvis Presley. Pro tento film si vybral hodinky Ventura, které Hamilton začal vyrábět již v roce 1957 a od té doby se těší velké oblibě. Hamilton nezapomněl na tuto hudební ikonu a idola mnoha žen, a proto v roce 2017 (čtyřicet let po jeho smrti) představil nové hodinky Ventura Elvis 80, jako vzpomínku na Elvise Presleyho. 


Hamilton Behind the Camera Awards


Od roku 2006 Hamilton oceňuje ty, které ve filmech nevidíme, ale bez nich by film nevznikl. Ceny se předávají například v těchto kategoriích: Produkční designer, Supervisor vizuálních efektů, Scénař, Režisér, Producent, Filmový editor, Kameraman, Skladatel, Návrhář kostýmů.


Vítězové jsou vybírání z filmů vydaných během daného roku nebo snímků prezentovaných na posledních filmových festivalech v Cannes, Torontu, Benátkách a na Festivalu amerického filmového institutu. 
Nejprodávanější zboží

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024