Kořeny značky Hamilton sahají až do roku 1892, kdy začali v americkém měste Lancaster vyrábět kapesní hodinky. Původně americká značka je dnes součástí koncernu Swatch Group a své ústředí mají ve švýcarském městu Bienne. V hodinkách Hamilton se tak snoubí americký duch se švýcarskou precizností. Hamilton byl hlavním dodavatelem hodinek pro americkou armádu během 2. světové války, kvůli tomu Hamilton zcela opustil výrobu hodinek pro běžné užití a soustředil se pouze na hodinky pro vojáky. Po válce se Hamilton navrátil k výrobě pro všechny.
Spojení americké tradice a švýcarské kvality
Železnice v USA postupně rozšiřovala své tratě a zároveň skupovala hodinky Hamilton, jelikož potřebovala přesnost a spolehlivost - vlastnosti, kterými byl Hamilton proslulý. I když je nyní společnost Hamilton součástí skupiny Swatch Group se sídlem ve švýcarském Bienne, nezapomíná na svou historii, která se promítá do jednotlivých hodinek.
Hodinky Hamilton
Značka Hamilton se především zaměřuje na výrobu automatických hodinek a na své si přijdou milovníci sportovních hodinek- Khaki Navy, Khaki Aviation, společenských hodinek - Jazzmaster i americké klasiky - American Classic, Broadway. Jako každá hodinářská firma, tak i Hamilton pracuje na vylepšování svých hodinek a k tomu pomáhá spolupráce s leteckým akrobatem Nicolasem Ivanoffem a piloty záchranné služby Air Zermatt.
Hamilton ve filmu
Po druhé světové válce se pánské hodinky švýcarské společnosti Hamilton stali oblíbenými mezi herci a zpěváky. Mohli jsme je spatřit například na zápěstí "Krále Rock 'n' Rollu" Elvise Presleyho ve filmu Blue Hawai, Bruce Willise ve Smrtonosné pasti, Willa Smitha a jeho parťáka Tommyho Lee Jonese v sérii Muži v černém. V roce 2014 se hodinky objevily ve filmu Interstellar a o šest let později ve filmu TENET.