+420 730 517 118   Po-Pá 9:00-18:00, So 9:00-12:00

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu
Firma Montblanc byla založena papírníkem Clausem-Johannem Vossem, bankéřem Alfredem Nehemiasem a inženýrem Augustem Ebersteinem v roce 1906 jako firma Simplo Filler Pen vyrábějící luxusní pera v Hamburku. Prvním uvedeným modelem bylo pero Rouge Et Noir v roce 1909 následované roku 1910 perem Mont Blanc, které později dalo firmě právě jméno Montblanc. První plnicí pero Meisterstück, které se s drobnými obměnami vyrábí dodnes, bylo vytvořeno v r. 1925.Zobrazit více
 Plnicí pera mají hrot vyrobený z nerezové oceli, rhodia nebo zlata. Zlaté hroty jsou ale měkké, takže se zpevňují jinými kovy. Hrot má obvykle ve svém středu štěrbinu, kterou protéká inkoust a dírku, která slouží jako průduch pro výměnu vzduchu a inkoustu v zásobníku. Hrot se postupně zužuje do úrovně, kde se inkoust přenáší na papír. Hroty mají různý design a zdobení. Hroty se dělí podle tloušťky:
F – slabý – mírným tlakem vytváří velmi jemnou stopu, je oblíbený hlavně u žen
M – střední – nejpoužívanější, vhodný pro většinu uživatelů
B – široký - hrot má širokou psací stopu
Již méně časté jsou hroty EF - extra slabý a EB – extra široký.
Plnicí pero je opravdu klasika. Poslední dobou opět přichází do módy a stává se originálním doplňkem a velmi oblíbeným dárkem pro blízké a obchodní partnery.
Zobrazit méně

Řazení:

Výchozí Od nejlevnějšího Od nejdražšího Podle názvu Nejprodavanější

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

Editace, odhlášení

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2016