ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Luxusní pera Montblanc

Filtrovat dle ceny

Dle dostupnosti


Filtrování zboží dle parametrů

Limitované a speciální edice:

Druh pera:

Barva produktu:

Na našem eshopu vám nabízíme široký sortiment luxusních psacích potřeb značky Montblanc. Oblíbená jsou především kuličková pera a pera plnicí. Značka Montblanc ráda vyrábí limitované a speciální edice per, které vzdávají hold historickým i novodobým osobnostem jako jsou spisovatelé Antoine de Saint-Exupéry, Victor Hugo, skladatel George Gershwin, či legendární skupina The Beatles a mnoho dalších.

Řazení:

Výchozí Od nejlevnějšího Od nejdražšího Podle názvu Nejprodavanější

Historie psacích potřeb

Historie psacích potřeb se datuje už do dob egyptských králů, kdy před 4000 lety používali královští písaři do špičky seříznuté husí brky namáčené do inkoustu rostlinného původu. V 19. století se objevilo pero ocelové, které bylo postupně nahrazováno pery plnicími a kuličkovými. Dnes jsou nejčastěji užívány kuličková pera, oblíbená jsou však stále i klasická plnicí pera, či novější fineliner a rollerball pera.

Druhy per a čím se liší

Luxusní pera dělíme na kuličková pera, rollerball pera, fineliner pera a v neposlední řadě plnicí pera. Pokud si nevíte rady při rozhodování, který z typů luxusních psacích per zvolit, můžete brát ohled na několik faktorů, která pera rozlišují:

kuličková pera = tvrdý hrot, téměř nulová variabilita linky, inkoust na papíře zasychá téměř ihned
rollerball pera = o něco měkčí hrot, mírná variabilita linky na základě tlaku vynaloženého na hrot, inkoust zasychá poměrně krátce
fineliner pera = měkký hrot, dobrá variabilita linky, inkoust zasychá krátce
plnicí pera = pružný hrot, velká variabilita linky na základě tlaku vynaloženého na hrot a zvoleného úhlu, inkoust zasychá poměrně dlouho  

Náplně do per

Do psacích potřeb značky Montblanc doporučujeme používat pouze náplně této značky. Inkousty, inkoustové bombičky a náhradní tuhy do per jsou nabízeny nejčastěji v modré a černé barvě. Náplně je možné také zakoupit v jiných barvách, např. v červené, zelené, fialové, atd.

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024