ESHOP 730 517 118 SERVIS 603 280 126 

Po-Pá 9:00-18:00 

Nákupní košík 0 0

Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
Menu

Zenith DEFY LAB - Inspirace budoucnosti

Zenith DEFY LAB - Inspirace budoucnosti

Autor:Nevrlá Leona

Datum: 20.2. 2018

 
Zenith píše svou budoucnost a začíná novou kapitolu v historii švýcarského hodinářského průmyslu - představuje nejpřesnější mechanické hodinky na světě. 
Defy Lab 21. století dosahují výjimečného výkonu, což z nich dělá velitele mechanické přesnosti, která je napojena na zcela novou dimenzi.
Zenith vyrábí mechanické hodinky po dobu 152 let a v současnosti má kapacitu vyrábět přibližně 40 rozdílných strojů (různých tvarů a komplikací), což odráží jeho výjimečné zkušenosti.
Znalci si budou muset sotva připomínat otcovství prvního automatického chronografu švýcarského hodinářského průmyslu, který byl představen v roce 1969, a který také představil funkci jenž ještě nebyla v té době viděna. Nikdo nebyl schopen měřit desetiny sekundy, což je jednotka času přirozeně vycházející z kmitočtové frekvence 5 Hz. Jednalo se o druh hodinářského svatého grálu!
Stroj El Primero se stal švýcarskou legendou v hodinkách, která živě odráží trvalou vazbu společnosti Zenith na inovace a hledání přesnosti.
Zenith nyní obnovuje vazby s inovacemi a základním výzkumem tím, že prezentuje hodinky Defy Lab a jejich nový oscilátor.
 
Defy El Primero 21.- první sériově vyrobené hodinky s přesností setin sekundy. To znamená zrod zcela nové řady hodinek "Defy", které jsou definovány inovacemi, které leží v jejich srdci.
Tato linie je prvním z mnoha plodů, které pocházejí z obrození Zenith.
Nový Zenith Defy stroj nazývaný ZO 342, má kalibr o průměru 32,8 mm a tloušťce 8,13 mm a odhaluje svou prvotřídní povahu na první pohled: pod číselníkem se objevuje sotva 0,5 mm silný Zenith oscilátor - setrvačka (ve srovnání s obvyklými 5 mm). Nový oscilátor tvoří monolitický celek, vyrobený z monokrystalického křemíku (s detaily jemnějšími než lidský vlas) a nahrazuje odpruženou část. Má tvar jediného kusu bez jakýchkoliv mechanických vazeb namísto obvyklých 30 dílů. Absence mechanických spojů eliminuje kontakt, tření, opotřebení, uvolnění a mazání. Má zvláštní konstrukci a jeho cyklus neodpovídá tradičnímu chování švýcarské páky. Je vyroben z křemíku, který nevykazuje povrchovou oxidaci.
Není potřeba oleje, nedochází ke tření nebo opotřebení a proto není potřeba mazání.
Stroj s neuvěřitelnou frekvencí 15 Hz (108 000 kmitů za hodinu) s amplitudou +/- 6 stupňů, která je výjimečná a dává hodinkám téměř desetkrát vyšší stupeň přesnosti. Jeho průměrná denní odchylka je jen 0,3 sekundy. (Například jedním z kritérií pro certifikaci COSC "chronometr" je průměrná denní odchylka za prvních deset dní testování: od -4 sekund do +6 sekund, což znamená až 10 sekund za den). Navíc přesnost zůstává i po 24 hodinách provozu (kdy mechanické hodinky začnají ztrácet svoji energii a tím i svou přesnost). Tento nový stroj zachovává stejný stupeň přesnosti pro 95% své výkonové rezervy, která je 60 hodin.
Laboratoř Defy Lab je třístupňová, včetně certifikátu chronometru, který zobrazuje znak hlavy zmije udělený Besanconskou observatoří jménem Mezinárodního úřadu pro váhy a míry bylo rozšířeno spektrum standardu ISO-3159: certifikovány jsou odchylky přibližně 0,3 sekundy za den a odchylky stupně Celsia, které jsou dvakrát menší než doporučená norma. Nakonec hodinky splňují magnetické kritéria ISO-764 a překračují je 18krát, hodinky odolávají magnetickému poli až 1,100 Gaussů.
Defy Lab jsou první hodinky s pouzdrem (o průměru 44 mm) vyrobeným z materiálu Aeronith, světově nejkomplexnějšího hliníkového kompozitního materiálu.Tento nový materiál připomínající extrémně pevnou kovovou pěnu byl vyvinut za použití exkluzivního high-tech procesu a má hustotu pouhých 1,6 kg / dm3, což je 2,7krát lehčí než titan, 1,7krát lehčí než hliník a 10% lehčí než uhlíkové vlákno.
 
Přesnost Defy Lab "přirozeně" splňuje požadavky standardu ISO-3159 a ve skutečnosti je překračuje. Nikdy předtím v historii hodinářství a v chronometrických soutěžích nedosáhla sériově vyráběné mechanické hodinky takovou míru přesnosti. 
Je vyrobeno deset různých modelů Zenith Defy Lab, jsou nabízeny v dárkovém balení pro výjimečné sběratele.
Pro velký zájem však jsou již vyprodány.Těšíme se na další novinky značky Zenith, které na sebe určitě nenechají dlouho čekat.
 

Fotogalerie

 • oscilátor oscilátor
 • stroj kalibr ZO342 stroj kalibr ZO342
 • zadní strana stroje zadní strana stroje
 • výroba a kompletace výroba a kompletace
 • výroba a kompletace výroba a kompletace
 • výroba a kompletace výroba a kompletace
 • výroba a kompletace výroba a kompletace
 • výroba a kompletace výroba a kompletace
 • materiál Aeronith materiál Aeronith
 • výroba pouzdra výroba pouzdra
 • výroba pouzdra výroba pouzdra

Odběr novinek

Nenechte si ujít žádnou slevu

© DEAL Klenoty, s.r.o. 2014-2024